מידע נוסף

wordpress

לעצב עולם וירטואלי

במסגרת המסלול לבניית ועיצוב אתרים בפרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, תלמדו כיצד להשתמש בתוכנת העיצוב המובילה היום את עולם האינטרנט.

וורד-פרס (wordpress) היא תוכנת העיצוב והניהול המובילה לאתרי אינטרנט המובילה היום בעולם. היא נחשבת לאחת מהתוכנות הפופולאריות והקלות ביותר לשימוש ובאמצעותה ניתן לתכנת, לעצב ואף לנהל אתרי אינטרנט, גם את המורכבים ביותר.

במקור נולדה התוכנה אי שם בתחילת העשור הראשון של האלף השלישי. משנה לשנה נערכו בה שינויים רבים והיות שהיא מבוססת על קוד פתוח, קיימים בשוק גרסאות רבות המשכללות את הגרסה הבסיסית שמשודרגת בתדירות גבוהה מאוד.

בנוסף, לנוכח תפוצתה הרבה, קיימים אלפי תוספים שנבנו עבורה לאורך השנים. התוספים מאפשרים למעצבים ומנהלי אתרים להפעיל אותה בהתאם לצרכיהם השונים. היותה תוכנה “פתוחה” לשימוש ולתכנות, מאפשרת לרבים להציע ולממש שיפורים שונים.

נכון להיום, כשלישי מאתרי האינטרנט בעולם פועלים על גבי מערכת זו והיא אחת משלושת תוכנת ניהול התוכן הגדולות ביותר בעולם. היא מאפשרת גם לנהל את התוכן וגם לעצב אותו באלפי ווריאציות אפשריות. היכולת לנהל באמצעותה אתרי תוכן גדולים וכבדים לצד בלוגים פשוטים וקלים, הפכה אותה למובילה בתחומה.

מרצי המסלול