מידע נוסף

קורס צילום מקצועי

 

צילומי סטילס. צילומי סטודיו, צילומי חוץ וצילומי אירועים

פרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, פותחת בפניכם שער לעולם צבעוני ומרתק שאפשר לראות גם בשחור לבן. מסלול לימוד הצילום של פרוג, הוא אחד המסלולים המרתקים והחווייתיים ביותר שמציעה המכללה והוא מעניק לתלמידיו את כל היסודות המקצועיים, הטכניים והאמנותיים הדרושים על מנת לעסוק בצילום המקצועי.

כיום, כאשר לכל אחד יש מצלמה תחת ידו, נדמה כאילו אין עוד צורך בצלמים. אך דווקא עכשיו מתברר כי כוחו של הצילום המקצועי רק הולך וגדל. כל הכלים הטכניים העומדים לרשותו של הצלם החובב, אינם יכולים להעניק לו את מגע הקסם של הצלם המקצועי.

במסלול לימודי הצילום של פרוג תלמדו כיצד להשתמש בכל הכלים המקצועיים העומדים לרשותו של הצלם ותכירו את יסודות הצילום כך שתוכלו לייצר באופן טבעי תמונות שמספרות סיפור באור וצל, בקומפוזיציה ופרספקטיבה.

מסלול הצילום שלנו מעניק את כל הידע העיוני והטכני הנדרש למי שרוצה לעסוק בצילום כמקצוע. במסגרתו תלמדו לעשות שימוש בכל כלי הצילום, כולל אלה החדשניים ביותר ותרכשו את ההתמחויות הנדרשות כדי לפעול בשוק התחרותי והמאתגר ביותר במקצועות התקשורת החזותית.

במסגרת הלימודים תרכשו ידע מעמיק בתורת הצילום ויסודותיה. תכירו את האופטיקה, את הבימוי ואת התאורה, וכמובן שתרכשו ידע ומיומנות בהפעלת מצלמת רפלקס מקצועית ושימוש באביזרים נלווים. עוד תרכשו את המיומנות להתמודד עם צילום סצנות בזירות שונות כולל כאלו שלכאורה לא ניתנות לשליטה.

עוד תלמדו את כל מגוון ההתמחויות של ענף הצילום, החל מצילום אירועים, עובר לצילום תקשורתי ועיתונאי, וכלה בצילומי נוף וטבע, צילומי סטודיו ופורטרט, צילום מוצרים וכל סוג אחר הנדרש בשוק התקשורת החזותית.

המרצים במסלול הצילום בפרוג, נמנים על השורה הראשונה של הצלמים בישראל והם בעלי ניסיון רב בתחום, כל אחד בהתאם לתחום התמחותו הייחודי.

המסלול לצילום מקצועי בפרוג כולל 32 מפגשים אחת לשבוע, בני שלוש וחצי שעות כל אחד, ובסך הכל 149 שעות אקדמיות. משך הלימודים: כשמונה וחצי חודשים והם מתקיימים גם בכיתות הלימוד המתקדמות של בית פרוג בבני ברק וגם בשטח, בסביבת העבודה הטבעית. כחלק מהלימודים יתקיימו סיורי צילום מרתקים בזירות שונות בחוץ ובפנים.

מסלול הצילום של פרוג, כולל שישה חלקים. הראשון שבהם מעניק את יסודות הצילום. בו תוכלו ללמוד כיצד לתפעל מצלמה ולמדוד אור. כיצד לבחור מהירות תריס ועדיפות צמצם. ומה הם בכלל התריס והצמצם. מה ההבדל בין סוגי החשיפה השונים וכיצד ניתן לצלם גם בתנאי תאורה קשים. תלמדו את הבסיס לצילום המבוסס על יסודות האופטיקה ואת היכולת לביים צילומים דרך העדשה.

עוד בחלק הראשון: הכרת הסטודיו וסט הצילומים. שימוש במספר צילומים על מנת ליצור תמונה אחת. הכנה לצילומי חוץ, נוף וטבע. צילום בשחור לבן, עומק שדה, קומפוזיציה ויסודות התאורה.

בחלק השני תלמדו כיצד לצלם פורטרטים. החל מצילום פספורט, עובר לשימוש באפקטים, רפלקטורים וכוורות ועד לפורטרטים אמנותיים ופרסומיים בדגש על צילום פוליטיקאים. בחלק השלישי תלמדו כיצד לצלם צילומים “נקיים” לבנים ו”שקופים”, וכיצד להתמודד עם תלת מימד בצילום דו-ממדי.

החלק הרביעי מתמקד בצילומי מוצר וכולל רכישת מיומנות בצילום מוצרים קשים במיוחד כגון תכשיטים, מוצרי מזון ואפילו ילדים תזזיתיים. החלק החמישי יגלה לכם את סודות צילום האירועים. בו תלמדו כיצד בונים סט, כיצד מצלמים בתנועה. כיצד מתמודדים עם תנאי הצילום בעת אירוע וכיצד משתמשים בפלאש חיצוני.

החלק השישי פרוס לכל אורך מסלול הלימודים והוא כולל שורה של סיורים בזירות צילום שונות ומגוונות. בהן שכונת נווה צדק בתל אביב, נמל תל אביב, שוק הכרמל, גשר המיתרים בפתח תקווה, מרום נווה ושבע תחנות נוספות לצילום חוץ וצילום פנים, בתנאי יום ובתנאי לילה.

עם סיום הקורס יהיה בידי כל תלמיד תיק עבודות מקצועי ואיכותי שיוכל לשרת אותו בעתיד. אין ספק שמסלול לימודי הצילום בפרוג מהווה מסלול לימודים חווייתי ומהנה שמעניק לתלמידים הזדמנות נדירה לרכוש מיומנויות והתמחויות בתחומי הצילום השונים שמשמשים נדבך מרכזי במקצועות התקשורת החזותית. המסלול מיועד גם למי שמעולם לא החזיקו מצלמה ביד, אך גם לצלמים חובבים שרוצים להפוך את התחביב למקצוע.

תנאי הקבלה למסלול צילום: ראיון אישי ומבחן בכתב. התנאים נועדו להבטיח את התאמת התלמיד למסלול הלימודים ולמקסם את סיכויי הצלחתו.

בסיום הלימודים, יקבלו העומדים בדרישות המסלול, תעודה מקצועית וליווי בהשמה, בתרגול והשתלמות לאורך הדרך. בנוסף, יוכלו להציג את תיק העבודות המגוון אותו יצרו במהלך מסלול הלימודים.

 

 

 

מרצי המסלול