מידע נוסף

קורס עיצוב גרפי ותקשורת חזותית

להפוך למספר 1 במסלול קורס עיצוב גרפי ותקשורת חזותית

תחום העיצוב והתקשורת החזותית לא מפסיק להתפתח. המהפכה הדיגיטלית הפכה את נושא העיצוב לנגיש ונפוץ מצד אחד, אך מהצד השני דורשת מהמעצבים ללמוד ולהתעדכן ללא הרף כדי להתאים את סל המוצרים שלהם לדרישות השוק. לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית בבית פרוג הוא אחד מקורסי הדגל, המכשירים את המעצבים של הדור הבא. הקורס מקנה לתלמידים הבנה מעמיקה של הת חום לצד יכולות מקצועיות וטכניות גבוהות. החל מיסודות העיצוב ועולם הטיפוגרפיה, דרך עבודה במגוון סביבות – עימוד, מיתוג, פרסום ועוד, ועד העולם הדיגיטלי – עם עיצוב ממשקי משתמש ובניית אתרים ללא צורך בתכנות.
המעצב יכיר לעומק את חבילת תוכנות העיצוב המתקדמת והחזקה ביותר בשוק מבית אדובי, ויצא בסיום הקורס כשהוא מצויד ביכולות חשיבה איכותית וביצוע מדויק.

קורס עיצוב גרפי

תחום העיצוב והתקשורת החזותית לא מפסיק להתפתח. המהפכה הדיגיטלית הפכה את נושא העיצוב לנגיש ונפוץ מצד אחד, אך מהצד השני דורשת מהמעצבים ללמוד ולהתעדכן ללא הרף כדי להתאים את סל המוצרים שלהם לדרישות השוק. קורס עיצוב גרפי ותקשורת חזותית בבית פרוג הוא אחד מקורסי הדגל, המכשירים את המעצבים של הדור הבא. הקורס מקנה לתלמידים הבנה מעמיקה של הת חום לצד יכולות מקצועיות וטכניות גבוהות. החל מיסודות העיצוב ועולם הטיפוגרפיה, דרך עבודה במגוון סביבות – עימוד, מיתוג, פרסום ועוד, ועד העולם הדיגיטלי – עם עיצוב ממשקי משתמש ובניית אתרים ללא צורך בתכנות.
המעצב יכיר לעומק את חבילת תוכנות העיצוב המתקדמת והחזקה ביותר בשוק מבית אדובי, ויצא בסיום הקורס כשהוא מצויד ביכולות חשיבה איכותית וביצוע מדויק.

משך המסלול:

שנה
וחצי

70
מפגשים

245
שעות

סה”כ משך הקורס: כשנה וחצי.
מספר מפגשים: כ-70 מפגשים,
בשעות הבוקר 10:00-13:30  
או בשעות ערב 18:30-22:00

הלימודים ומפגשי התרגול מתקיימים בכיתות העריכה והמחשבים המתקדמות של בית פרוג בבני ברק או בירושלים

המעוניינים להירשם ללימודי קורס עיצוב גרפי, יעברו מבחני קבלה הכוללים ראיון אישי, שמטרתם לוודא את ההתאמה הבסיסית למסלול המבוקש.

קורס עיצוב גרפי – קורס גרפיקה לחרדים ודתיים מתקיים לגברים ונשים בכיתות ושעות נפרדות.

קורס תכנות לחרדים
קורס עיצוב גרפי

יחידה א'

פותחים שער לעולם העיצוב

מבוא כללי לעולם העיצוב הגרפי בעידן המודרני.

קורס הכולל את כל הדרוש למעצב בתוכנת האיור והעיצוב Illustrator מבית אדובי, בגירסה העדכנית ביותר. במסגרת הקורס יקנו הלומדים את היכולת ליצור אובייקטים ואלמנטים וקטוריים, לעצב לוגו, ליצור איורים ועוד, תוך שימוש בכלים מתקדמים ברמה גבוהה, וירכשו גם ניסיון מעשי בהכנת אלמנטים לאינטרנט, למובייל ולדפוס.

יחידה ב'

כובשים את עולם עיבוד התמונה

קורס יסודי למעצבים בתוכנת הדגל של עולם העיצוב הגרפי, Photoshop מבית אדובי, בגירסתה העדכנית ביותר. הקורס מקנה שליטה במגוון עשיר של יכולות מתקדמות, ובהן: טיפול בתמונות – שחזור, צביעה, תיקון וריטוש תמונות, ניצול יתרונותיהם של סוגי קבצים שונים, יצירת אובייקטים ואלמנטים פיקסליים. שימוש בשכבות ובשכבות חכמות, מסכות, מברשות ופילטרים, עריכת ערוצי צבע ועוד. מפגש מיוחד מוקדש לנושא השימוש בלוח דיגיטלי לציור ועריכה גרפית.

יחידה ג'

מציבים רף לעולם העימוד

סדנה המוקדשת להיכרות עם תהליך ההטבעה של כריכות סקאי ועור והאפשרויות הייחודיות של כריכות ספרים מהסוגים הללו, כמו גם לימוד מעשי של עיצוב הגלופה לכריכה ותהליך ההפקה שלה.

קורס מקיף למעצבים בתוכנת העימוד InDesign מבית אדובי, התוכנה המובילה בתחום הטיפול בטקסט, מסמכים מרובי עמודים והוצאה לאור. במהלך הקורס יילמדו המיומנויות והיכולות העדכניות של הפקת דפוס ודיגיטל, עבודה בפורמט PDF שילוב טקסט ואובייקטים מסודרים, טיפול וסידור פיסקאות, עימוד חומרים מודפסים במגוון פורמטים: ספרים, חוברות ומגזינים, כללי עבודה בגריד, שימוש בשכבות, דפי אב וסגנונות עיצוב, יצירת Books ושיטות עבודה מתקדמות.

לסיכום התכנים הנלמדים בסמסטר זה, תיערך סדנה בנושא ההבאה לדפוס, שתעניק ללומדים ידע רחב על סוגי הדפוס הקיימים, סוגי הנייר ומאפייניהם, תהליכי הדפוס, סוגי הצבע, ביצוע השבחות דפוס, למינציה ולכה סלקטיבית, סגירת קבצים להדפסה ועוד.

יחידה ד'

משיגים סטנדרט חדש של תקשורת חזותית

קורס המקנה מושגים בסיסיים בטיפוגרפיה, המהווים תשתית חיונית לפיתוח תפיסה חזותית של המעצב. הלומדים יכירו את העולם הטיפוגרפי מיסודו, החל מהאות הבודדת וכלה ביחידה טיפוגרפית מורכבת, ויעמיקו את ידיעותיהם והבנתם המעשית אודות מרכיבי האות, גופנים סריפיים וסנס-סריפיים, קוד צורניו חלל פנימי, כמו גם בניית גושי טקסט, ריווח, קצב, קריאות ורהיטות, האופטיקה של הפונט ועוד.

כהמשך לקורס הטיפוגרפיה ולנלמד בו, תיערך סדנת תרגול מעשית בה ירכשו הלומדים ניסיון מקצועי בעיצוב ועימוד מגזין. הסדנה תכלול בשלב הראשון גם עבודה ידנית בבית ובכיתת הלימוד.

לימוד מרוכז של עקרונות העיצוב – תורת הצבע והקומפוזיציה. בנושא תורת הצבע יכירו הלומדים את המושגים צורה וצבע, תורת הצבע, צבעים חמים, קרים ומשתלבים, ובנושא הקומפוזציה ילמדו על קומפוזיציות שונות ודרכי בנייתן ושליטה בהן, לצד מושגי יסוד גרפיים חשובים.

יחידה ה'

מתחדשים עם ראיה דיגטלית

יחידת לימוד מתקדמת המוקדשת לעולם התוכן הדיגיטלי. היכרות עם מרכיביו השונים ויישומיהם העדכניים בשוק המתפתח, עקרונות העיצוב הדיגיטלי, תחום חוויית המשתמש (XU)  ואפיון ממשקי משתמש (IU)

במהלך הקורס ילמדו המשתתפים להקים אתרי אינטרנט מתקדמים באמצעות תוכנת מיוז – Muse מבית חברת אדובי. Muse מאפשרת הקמת אתרים רספונסיביים מתקדמים ושילוב כל האלמנטים הנדרשים – מלל, גלריות, וידאו, טפסים ועוד, בממשק נוח וידידותי המוכר למעצבים בתוכנות CC . בתום הקורס יוכל כל משתתף להקים אתר שלם, משלב האפיון ועד ההעלאה לשרת כאתר פעיל.

שיעור PDF אינטארקטיב

יחידה ו'

מעשירים את הידע ויוצאים לדרך!

שתי הרצאות מאת מומחים לעיצוב מן השורה הראשונה בתחומם, האחת בנושא עיצוב אריזות ומארזי מוצרים לשוק המסחרי והשניה בנושא הקופירייטינג ומבוא לעולם הפרסום.

קורס מקיף בנושא המיתוג ויצירת לוגו. במסדרת הקורס ירכשו הלומדים היכרות מעמיקה עם מושג המיתוג, וילמדו כיצד מכינים לוגו, שימוש בסמלילים ובאילוסטרציות, כללי זהב לבניית לוגו והכנת ספר מותג. במסגרת לימוד הנושא תתקיים גם הרצאת העשרה בנושא בניית מיתוג אישי, שתקנה יסודות עקרוניים ומעשיים מפורטים ליצירת מיתוג לעסק עצמאי.

סדנה מסכמת במסגרתה יבנו הלומדים פרוייקט גמר כללי שיבטא את ההישגים שרכשו לאורך מסלול העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית. העבודה על פרוייקט הגמר תהיה מודרכת ומכוונת באופן מעשי, ובמסגרתה יינתנו גם דגשים לבניית תיק עבודות מרשים ומקצועי.

הצטרפו עכשיו למאות בוגרי פרוג מכל רחבי הארץ שהשתלבו בשוק התעסוקה  מהשורה הראשונה כשכירים  או כעצמאים מצליחים!

הירשמו היום ותתחילו לבנות לעצמכם עתיד בבית של היוצרים!

צרו קשר עוד היום >>

מלאו את הפרטים בטופס במצורף ונחזור אליכם עם הפרטים המלאים:

מרצי המסלול