מידע נוסף

עימוד ספרים והפקה לאור

לימודי עימוד - לעמד ספרים מגזינים קטלוגים ועוד בקורס עימוד

סטנדרט חדש של השכלה מקצועית

מבלי להתפשר על רף קבלה

בשנים האחרונות מתפתח תחום ההוצאה לאור ללא הרף. אם בתחילה היה נראה שהקידמה הדיגיטלית תוריד את קרנם של הספרים המודפסים, הרי שבפועל מה שקרה בשוק הפוך לגמרי: הכלים המקצועיים הרבים והתפתחות עולם הדפוס הנגישו את התחום וכיום כותבים רבים יכולים להוציא לשוק את יצירותיהם באריזה יפה ומקצועית. כתוצאה מכך, כמות הכותרים היוצאים לאור בכל שנה הולכת ועולה, ואלה יצרו דרישה לאנשי מקצוע בתחום העימוד וההכנה לדפוס.
מסלול העימוד המורחב של פרוג מעניק ללומדיו “ארגז כלים מקצועי” ובו כל היכולות הדרושות למעמד בימינו: הבנה ויזואלית ותכנון נכון של ספרים ופרויקטים אחרים (בתחום הפרסום, בתחומי לימודיים ועוד) ושליטה מקיפה בתוכנות המרכזיות בעולם העימוד – Indesign מבית אדובי לעימוד מתקדם של פרויקטים מגוונים ותוכנת “תג” המובילה בעימוד ספרי קודש.
כמענה לצורך הקיים בשוק, כולל הקורס יחידה המוקדשת כולה לעיצוב גרפי עבור מעמדים. כך, בוגר המסלול יוכל להציע ללקוחותיו העתידיים שירות מלא הכולל מעבר לעימוד הספר גם עיצוב של השערים ודפי המבוא, עיצוב מגזינים, גלופות לספרי קודש, מודעות פרסום ולמעשה – כל הדרוש להפקות ספרים, מאלף ועד תיו.

סטנדרט חדש של תוצאות אפקטיביות

מבלי להתפשר על התהליך

מסיימי המסלול בהצלחה יקבלו תעודה מקצועית מבית פרוג שתבטא את הישגיהם לאורך הלימודים, ויחזיקו גם בתיק עבודות מגובש, עשיר ומקצועני הכולל מגוון של פרוייקטים המשקף את הישגיהם, במטרה לסייע להם בהשתלבות מיטבית בשוק העימוד.
בנוסף, בית פרוג מלווה את בוגריו גם לאחר סיום הלימודים, באמצעות מחלקת השמה הפועלת סביב השעון ומעניקה סיוע וכלים מעשיים למציאת עבודה, כמו גם אפשרויות מגוונות לפרסום וליצירת שיתופי פעולה עסקיים.

משך המסלול:

13
חודשים

49
מפגשים

170
שעות

סה”כ משך הקורס: כשנה.
מספר מפגשים: כ-49 מפגשים,
בשעות הבוקר 10:00-13:30  
או בשעות ערב 18:30-22:00

הלימודים ומפגשי התרגול מתקיימים בכיתות העריכה והמחשבים המתקדמות של בית פרוג בבני ברק או בירושלים

המעוניינים להירשם ללימודי עימוד לחרדים יעברו מבחני קבלה הכוללים ראיון אישי, שמטרתם לוודא את ההתאמה הבסיסית למסלול המבוקש.

קורס תכנות לחרדים
לימודי עימוד

סמסטר א'

קורס תוכנת תג

סביבת העבודה בתג, הכנת קבצים – הגדרת קודים וסגנונות, טכניקות החלפה מתקדמות, בעיות נפוצות בהכנת קבצים לעימוד והדרכים לפתרונן.

כללים ודרכי עבודה, מאפייני קובץ הסגנון והכנתו, אפשרויות גדלי נייר, הכנת קבצי כותרת, שילוב קבצי סגנון וקבצים עימוד ויצירת קובץ תג, תהליך חלוקת הטקסט

הכנת קבצים לעימוד ברב טקסט, צורת העבודה, הגדרות רשימות, קבוצות וטקסטים, פורמטים ובניית מסגרות, הגדרות קישורים בין הטקסטים, חלוקה וביצוע תיקונים, כותרות צד, זרמים ופרוייקטים מורכבים, תרגול עימוד מקראות גדולות.

הוספת גופנים ויצירת תמונות, טיפול בגלישת טקסט, קווים מעוצבים, מוביל רווח, מסגרות מעוצבות, מספור, עבודה נכונה בתיקוני עימוד וטקסט, שימוש בסקריפטים ועזרים, פלאג-אין ותוספות, פקודות מאקרו, סגירה לדפוס, עבודה מול לשכות שירות, עדכונים והערות, אפשרויות שליפת טקסט מלא או חלקי, יצירת אינדקס ומפתחות, עבודה בטורים,

דגשים בעיצוב ספרי קודש, שילוב מקטעי גרפיקה, ריכוז תיק העבודות.

סמסטר ב'

קורס אינדזיין

תיבות טקסט, הגדרות מלל, שרשור טקסט וקווי עזר, טיפול באובייקטים, שילוב והמרת צורות, עבודה בסכמות צבעים שונות, שימוש בקבצים חיצוניים ופורמטים נתמכים.

מבנה ומספור העמודים, עבודה עם דפי אב, ייבוא מלל מתוכנות שונות, סגנונות תו ופיסקה, הגדרת סגנונות מקוננים.

משתני טקסט ושדות נתונים, טאבים, קווי רשת, הכנת גריד לכריכות מסוגים שונים, אובייקט מעוגן, פונקציות חיפוש והחלפה, תכנון ועבודה עם פריסות דפוס שונות, שלבים נכונים בהכנת ספר, בניית תוכן עניינים, ארגון הערות שוליים, שימוש בסקריפטים וב-Book.

קווי פיסקה – מגוון שימושים, אפקטים לאובייקטים, סגנון אובייקט, ספרייה, שכבות – צורך ודרך שימוש, ייצוא לפורמטים שונים, יצוא כחבילה, שימוש וטיפול בטבלאות, ייבוא וטיפול בקבצי אקסל, אובר-פרינט וUV.

מבחן, עבודות גמר וריכוז תרגילים לתיק עבודות.

סמסטר ג'

קורס עיצוב למעמדים

קורס הכולל את כל הדרוש למעצב בתוכנת האיור והעיצוב Illustrator מבית אדובי, בגירסה העדכנית ביותר. במסגרת הקורס יקנו הלומדים את היכולת ליצור אובייקטים ואלמנטים וקטוריים, לעצב לוגו, ליצור איורים ועוד, תוך שימוש בכלים מתקדמים ברמה גבוהה, וירכשו גם ניסיון מעשי בהכנת אלמנטים לאינטרנט, למובייל ולדפוס

עיבוד תמונות לספרים ברמה בסיסית.

הבנת תהליך הכריכה וההפקה של כריכות והטבעות על ספרים, דרכי עבודה וכללים לעיצוב נכון של גלופות להטבעה על ספרי קודש, הדמיות מוצר.

כללים ושיטות עבודה נכונה בתוכנת אינדיזיין.

לסיכום התכנים הנלמדים בסמסטר זה, תיערך סדנה בנושא ההבאה לדפוס, שתעניק ללומדים ידע רחב על סוגי הדפוס הקיימים, סוגי הנייר ומאפייניהם, תהליכי הדפוס, סוגי הצבע, ביצוע השבחות דפוס, למינציה ולכה סלקטיבית, סגירת קבצים להדפסה ועוד.

הירשמו היום ותתחילו לבנות לעצמכם עתיד

בבית של היוצרים!

צרו קשר עוד היום >>

מלאו את הפרטים בטופס במצורף ונחזור אליכם עם הפרטים המלאים:

מרצי המסלול