מידע נוסף

פוטושופ

תמונה אחת שווה אלף מילים?

במסגרת המסלול לעיצוב גרפי בפרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, תערכו היכרות מעמיקה עם התוכנות הוותיקה והמובילה בעולם לעיבוד תמונות.

פוטושופ מבית אדובי חגגה לאחרונה 29 שנים על שולחנות העבודה של מילוני מעצבים גרפיים, צלמים, עורכי וידיאו ואנשי מקצוע בתחום התקשורת החזותית. בגרסאות העשור האחרון שינתה התוכנה את פניה והיא משמשת היום ככלי עיצוב רב עוצמה מעבר להיותה תוכנת עיבוד תמונה הטובה בעולם.

בבסיסה מיועדת התוכנה לעבודה עם תמונות ואלמנטים פיקסליים (מפת סיביות). התוכנה מאפשרת תיקון, ריטוש ועיבוד תמונות ומחליפה את חדרי החושך ששירתו את הצלמים במשך עשרות שנים. היא מאפשרת הכהייה, הבהרה, הדגשה, טשטוש ומגוון עצום של אפשרויות שמעניקות למעצבים גרפיים אפשרות לעשות בתמונות כמעט כל דבר שעולה בדעתם.

כמו כל תוכנות הדגל של אדובי, היא מתממשקת בקלות עם פלטפורמות אחרות הנפוצות בעולם העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית ותוצריה יכולים לשמש במגוון הכלים העומדים לרשות המעצב הגרפי.

במסלול העיצוב הגרפי שלנו בפרוג – המכללה החרדית ללימודי מקצועות התקשורת החזותית, תלמדו את יסודות התוכנה ואת השימושים הרבים שלה. בין היתר, תלמדו “לפתוח” תמונות, לבצע להן רסטורציה, ליצור שכבות שונות ו”לתקן” תמונות. תלמדו להעניק עומק לתמונות וליצור קומפוזיציה ומשחקי אור וצל ואפילו לעצב אלמנטים תלת מימדיים.

עוד תלמדו את הפורמטים השונים שמאפשרת התוכנה ואת יתרונותיהם וחסרונותיהם. התוכנה משמשת כלי חובה עבור מעצבים וצלמים ובמסלול העיצוב הגרפי שלנו מעניקים לה משקל גדול.

מרצי המסלול