מידע נוסף

קורס פוטושופ לצלמים

פוטושופ לייטרום

התוכנה תתקן עבורכם תמונות

במסגרת מסלול לימודי הצילום בפרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, תערכו היכרות מעמיקה עם התוכנות הוותיקות והמובילות בעולם לניהול ועיבוד תמונות: פוטושופ ולייטרום, שתיהן מבית אדובי.

פוטושופ מבית אדובי חגגה לאחרונה 29 שנים על שולחנות העבודה של מילוני מעצבים גרפיים, צלמים, עורכי וידיאו ואנשי מקצוע בתחום התקשורת החזותית. בבסיסה מיועדת התוכנה לעבודה עם תמונות ואלמנטים פיקסליים (מפת סיביות). התוכנה מאפשרת תיקון, ריטוש ועיבוד תמונות ומחליפה את חדרי החושך ששירתו את הצלמים במשך עשרות שנים. היא מאפשרת הכהייה, הבהרה, הדגשה, טשטוש ומגוון עצום של אפשרויות שמעניקות למעצבים גרפיים אפשרות לעשות בתמונות כמעט כל דבר שעולה בדעתם.

לייטרום היא תוכנה לניהול ועריכת תמונות המיועדת לצלמים והיא חלק משלים לפוטושופ שאינה כלולה בברירת המחדל שלה. התוכנה משמשת אמנם ככלי לעריכת תמונות, אך היא מיועדת בעיקר לצלמים מקצועיים. היא ידידותית יותר בהשוואה לפוטושופ ולמרות זאת היא מציגה יכולות גבוהות ובהחלט מסוגלת לעשות נפלאות לתמונה בינונית.

יתרונה הגדול והמשמעותי נעוץ ביכולת הניהול שלה. לייטרום יודעת לנהל ולסדר מספר רב של תמונות בקבוצות וקטלוגים, לבצע תיקוני צבע בתמונה, לתקן עיוותי עדשות, לשחזר פרטים שנבלעו בשל חשיפה לקויה ולתקן חשיפת יתר. היא יודעת גם לשלוט בתאורה ובחלקים החשוכים בתמונה, לחדד אזורים שדורשים חידוד, לנקות רעשים ולטשטש חלקים בתמונה.

להבדיל מפוטושופ הכבדה, לייטרום קלה יותר ואידיאלית לתיקוני צבע, תיקוני חדות ותיקוני תאורה. היא מהירה ומאפשרת תיקון מהיר לסדרה של תמונות. בעוד שפוטושופ אידיאלית יותר לתיקונים פרטניים. מאידך, לייטרום אינה בנויה לעבודה בשכבות ואינה כוללת רבים מהאופציות שיש בפוטושופ.

כמו כל תוכנות הדגל של אדובי, גם לייטרום וגם פוטושופ מתממשקות בקלות עם פלטפורמות אחרות הנפוצות בעולם התקשורת החזותית ותוצריהן יכולים לשמש במגוון הכלים העומדים לרשות הצלם המקצועי.

במסלול הצילום שלנו בפרוג – המכללה החרדית ללימודי מקצועות התקשורת החזותית, תלמדו את יסודות התוכנות ואת השימושים הרבים שלהן. בין היתר, תלמדו “לפתוח” תמונות, לבצע להן רסטורציה, ליצור שכבות שונות ו”לתקן” תמונות. תלמדו להעניק עומק לתמונות וליצור קומפוזיציה ומשחקי אור וצל. עוד תלמדו לנהל את התמונות שלכם בקלות ובמהירות ולהכיר בפרוטרוט את הפורמטים השונים הקיימים בתחום הצילום.

מרצי המסלול