מידע נוסף

עיצוב ואדריכלות פנים

לתכנן ולעצב ברמה הגבוהה ביותר בקורס עיצוב פנים

סטנדרט חדש של השכלה עיצובית

מבלי להתפשר על רף קבלה

לימודי עיצוב ואדריכלות פנים הם מן התכניות הבולטות של בית פרוג. זהו קורס ייחודי ועשיר, המשלב רכישת ידע ויכולות המותאמות במיוחד לצרכי השוק יחד עם חוויית לימוד מקצועית ומרתקת.
עיצוב פנים הוא תחום מקצועי נרחב ומגוון, הדורש התייחסות לשיקולים רבים, מהם טכניים ומהם אסתטיים: האדם וצרכיו, הסביבה הנתונה והחללים הקיימים, שיקולי תקציב ופונקציונליות ועוד. תהליך העבודה מחולק, לפיכך, לכמה שלבים: החל בשלב התכנון וחלוקת החלל, דרך תכנון ותכניות עבודה, ארגון השימושיות של המרחב בהתאמה לצרכי הלקוח, בהתייחסות לריהוט ולעיצוב תאורה, וכלה בפרטים הקטנים כגון צבע, דקורציה, טקסטיל, חומרים מיוחדים ועוד.
הלימודים במסלול עיצוב ואדריכלות פנים בפרוג משלבים לימודים תיאורטיים ומעשיים, הכוללים גם התנסות ותרגול של תהליך העבודה, החל מהבנת המרחב ופיתוח יצירתי של הרעיון דרך הרחבתו ויישומו לכדי פיתרון מעשי מוגמר, תוך רכישת היכולת לעצב ולתכנן כל סוג של חלל פנים הנדרש בשוק: מגורים, משרדים וחללים מסחריים. במסגרת המסלול מתקיימים גם ימי העשרה בתחומים משיקים כגון סטיילינג והלבשת הבית, סדנאות עבודה עם מגוון חומרים, סיורי שטח סביב תכני הלימוד וימי עיון בנושאים מקצועיים.
המעוניינים להירשם ללימודים במסלול עיצוב ואדריכלות פנים, יעברו מבחני כניסה, הכוללים ראיון אישי ומבחן בכתב, שמטרתם לוודא את ההתאמה המיטבית למסלול המבוקש.

קורס תכנות לחרדים

משך המסלול:

כשנתיים, והוא כולל 5-6 שעות לימוד אחת לשבוע (סך הכל 630 שעות אקדמאיות).

המסלול כולל חובת נוכחות במפגשים (בשיעור של 85%), הגשת עבודות ומטלות בית וכן השתתפות פעילה בשיעורים, והגשת פרויקט בסיום כל שלב.

הלימודים ומפגשי התרגול מתקיימים בכיתות הסטודיו והמחשבים המתקדמות של בית פרוג בבני ברק ובירושלים.

המעוניינים להירשם ללימודים במסלול העיצוב פנים, יעברו מבחני קבלה הכוללים ראיון אישי, שמטרתם לוודא את ההתאמה הבסיסית למסלול המבוקש.

מקבץ א'

מבוא לעיצוב פנים ואדריכלות

הכרת המקצוע והבנת תפקידו של מעצב הפנים, מפגש ראשוני עם מושגים בסיסיים בעולם האדריכלות ומיקומו ביחס לתחומים אחרים. הגשת פרויקט בית דו קומתי כולל מודל אמיתי תלת מימדי.

קניית ידע על כלים מרכזיים בעיצוב פנים: קומפוזיציה, סימטריה, גישות אסתטיות ועוד.

רכישת מיומנות בסיסית בהכנת תכניות עיצוב פנים: חתכים, פרישות והבנת מושגים כגון: קנה מידה, פרספקטיבה ואיזומטריה, סימנים מוסכמים, פרטים ורשימות.

תולדות העיצוב, מהעת העתיקה ועד המאה ה – 21 בדגש על עיצוב מוצר

מקבץ ב'

כלים מקצועיים

תרגיל מעשי של אפיון לקוח, בניית קונספ, הבנת תקנים והנדסת אנוש, אילוצי תכנון והפרדות חללים, נגישות נכים, פרוגרמה, ארגונומיה – יסודות תורת הנדסת האנוש והשלכותיה על התכנון והעיצוב. כולל בניית מודל ממשי עם פרטי עיצוב תלת מימד של התכנית.

היכרות עם התוכנות המעשיות בתחום וקבלת בסיס מעשי לבניית תכניות באמצעות המחשב. אוטוקאד היא התוכנה המובילה בעולם לשרטוט אדריכלי; סקצ’אפ היא תוכנת הדמיית תלת מימד, המאפשרת בניית מידול תלת מימדי בצורה קלה ומהירה תוך שילוב מבטים בסגנונות ויז’ואליים שונים והצגתם ללקוח.

עולם המיתוג העסקי ושימוש בתקשורת החזותית במסגרת עיצוב משרדים וחללים מסחריים.

מקבץ ג'

מושגים אדריכליים ותכנון

התנסות בתכנון מרחב בילוי הכולל מגוון חנויות, פיתוח רעיון וגימורי עד השיווק ללקוח. כולל יצירת סט תכניות ראשוני.

מבוא לחומרים חדשניים ומיוחדים מענף העץ, המתכת, הפלסטיק, הבטון ועוד, חומרים קשים ורכים לחיפויים וריצופים.

תכנון מטבחים וחדרי רחצה, התנסות באפיון לקוחות מהקהל החרדי והכללי תוך הבנת היבטים טכניים ועיצוביים בדירות גדולות וקטנות. הגשת פרויקט מסכם.

מרעיון למוצר – הכרת עולם הנגרות והחומרים והכנת שרטוטים ומפרט חומרים לביצוע.

מקבץ ד'

פרויקטים מעשיים

הגשת פרויקט גמר מלא הכולל סט תכניות לביצוע של בית בשילוב עקרונות מזעור וסקצ’-אפ. הכנת תיק עבודות לקראת עצמאות.

תכנון מערכות ולוחות זמנים לביצוע תשתיות, איתור לקויות בנייה ופיקוח עליהן.

הבנת השימוש בתאורה ככלי שימושי ואסתטי וכאמצעי ליצירת חוויה. קניית ידע בסיסי בהיבטים התיאורטיים ובפתרונות היישומיים של תאורה בחללים משתנים, בדגש על הכנת תכניות תאורה בפועל ושימוש בפתרונות תאורה מתקדמים

הכרת המונח המקצועי של כתב כמויות לסוגיו השונים וכיצד לבנות אותו, והיכרות עם מחירון דקל

תוכנת פוטושופ מבית אדובי משמשת אדריכלים ומעצבי פנים לשם עיבוד ממוחשב של תמונות לצורך מצגות

V-Ray הוא Plug-in (תוסף) מקצועי המותקן על גבי תוכנת הסקצ’אפ ומאפשר הדמייה פוטוריאליסטית המשדרגת את הדמיות הסקצ’אפ הבסיסיות ולהפוך אותן להרבה יותר ריאליסטיות, מרשימות ובעיקר- מוכרות.

קורס המלווה את פרוייקט הגמר ומעמיק בתחומי הדקורציה, הלבשת הבית, שילוב חומרים בפרוייקט ופיתוח קונספט ושפב אישית לפרויקט הגמר.

עקרונות ניהול זמן, הכנת הצעות מחיר, ניהול התנגדויות, סגירת עסקאות, איך מתמחרים, איך משיגים עבודה.

הצטרפו עכשיו למאות בוגרי פרוג מכל רחבי הארץ שהשתלבו במשרדי הפרסום כגרפיקאים מהשורה הראשונה או כעצמאים מצליחים!

צרו קשר עוד היום >>

מלאו את הפרטים בטופס במצורף ונחזור אליכם עם הפרטים המלאים:

מרצי המסלול