מידע נוסף

אפטר אפקטס

החיים המרתקים שאחרי ההפקה

במסגרת המסלול לעריכת וידיאו בפרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, תלמדו להכיר גם את התוכנה המובילה לפוסט פרודוקשן, המשמשת רבים וטובים בתעשיית הסרטים

אפטר אפקט’ס מבית אדובי נולדה לפני יותר מעשרים שנה והתפתחה יחד עם שוק עריכת הסרטים ודרישות ההפקה. כיום היא מייצרת תוצרים דיגיטליים מרשימים ומאפשרת שליטה מקסימאלית בטיים-ליין ואפילו יצירת סרטונים מתמונות דוממות.

התוכנה מאפשרת יצירת שכבות ואפקטים מרשימים לכל עבודת וידיאו ורבים מכנים אותה ולא בכדי, בכינוי ה”פוטושופ של הוידיאו”. כמו פוטושופ, גם היא מבית אדובי, מסוגלת התוכנה לתקן ולשנות כל פריים בסרטון זאת נוסף על יכולת “שתילת” טקסטים, אפקטים ואנימציה.

כמו שאר תוכנות אדובי, גם אפטר אפקט’ס מתממשקת בקלות על שאר התוכנות וממשק המשתמש שלה מזכיר תוכנות אחרות המשמשות את אנשי המקצוע בתקשורת החזותית. יתרונה הגדול בא לידי ביטוי ביכולתה לייצא תוצרי וידיאו דיגיטליים מרשימים ועתירי טכנולוגיה.

להבדיל מתוכנות עריכה אחרות, כגון פרימייר, אחותה הבכירה, שגם אותה תלמדו בקורס לעריכת וידיאו בפרוג, אפטר אפקט’ס עובדת על “שכבות” ולא על רצועות וערוצים. מאידך, היא מהווה כלי משלים לתוכנות עריכה מובילות ביכולתה להוסיף ולשלב אפקטים ייעודיים וקטעי אנימציה.

יתרונה הגדול בא לידי ביטוי ביכולתה לנהל אלמנטים רבים בפריים והיא כלי מרכזי עבור יוצרי קדימונים (פרומואים), סרטוני פרסומות וסרטונים אינטראקטיביים. אין ספק שהיא התוכנה השולטת היום בשוק הפוסט פורדוקשן.

מרצי המסלול