מידע נוסף

אינדיזיין למעמדים

התוכנה עליה עומד המעמד

במסגרת המסלול לעימוד ספרי וספרי קודש בפרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, תערכו היכרות מעמיקה עם אחת התוכנות המובילות לעימוד ספרים, עיתונים, מגזינים ומוצרי דפוס.

אינדיזיין מבית אדובי היא למעשה תוכנת הוצאה לאור שולחנית שחוגגת 17 שנה. בתחילת דרכה התקשתה אינדזיין למצוא את מקומה בשוק, אלא שעם השנים נעלמו המתחרים הרבים והיא זו ששולטת היום בענף ההוצאה לאור.

אינדזיין הייתה הראשונה שתמכה בפונטים מסוג יוניקוד (שיכולים לעבוד על כל פלטפורמה) והראשונה שהעניקה למשתמשיה כלים לעיצוב גרפי בילד-אין. כיום מתממשקת התוכנה עם שלל כלי העיצוב של אדובי כגון פוטושופ ואילוסטרייטור ותוצריה ניתנים לשימוש במרבית הפלטפורמות הנפוצות בעולם התקשורת החזותית.

אינדיזין הייתה גם תוכנת ההוצאה לאור הראשונה שהעניקה יכולות עימוד מתקדמות ללא צורך בכתיבת סקריפטים והיא מאפשרת עד היום יצירת סקריפטים לכל שימוש שעולה בדעתו של המעמד. כלי העיצוב שלה מאפשרים למעמדים רבים לבצע את מרבית העבודה במסגרתה מבלי להידרש לתוכנות אחרות. תוצריה מתאימים לדפוס ולדיגיטל והיא נחשבת היום לתוכנה המובילה בענף המו”לות.

במסלול העימוד בפרוג – המכללה החרדית ללימודי מקצועות התקשורת החזותית, תלמדו את יסודות התוכנה, את עולם העימוד המודרני, את השימוש בדפי אב, בגריד (רשתות) ואת כלי הטיפוגרפיה הרבים יחד עם יכולות המיקוף, ההבדלים בין תוצרים דיגיטליים ותוצרים מודפסים, השימוש בשקיפויות וניהול כמויות טקסט גדולות הדורשות עיצוב שונה ופרטני. עוד תלמדו לשלב אלמנטים גרפיים בתוך מלל ו”לסגור קבצים” לדפוס.

 

מרצי המסלול