מידע נוסף

איור פוטושופ

לאייר מבלי להתלכלך

במסגרת המסלול לאיור וציור בפרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, תערכו היכרות מעמיקה עם התוכנות הוותיקה והמובילה בעולם לעיבוד תמונות המשמשת גם ככלי איור רב עוצמה.

פוטושופ מבית אדובי חגגה לאחרונה 29 שנים על שולחנות העבודה של מילוני מאיירים, ציירים, מעצבים גרפיים, צלמים, עורכי וידיאו ואנשי מקצוע בתחום התקשורת החזותית. בגרסאות העשור האחרון שינתה התוכנה את פניה והיא משמשת היום ככלי עיצוב רב עוצמה מעבר להיותה תוכנת עיבוד תמונה הטובה בעולם.

למרות שבבסיסה מיועדת התוכנה לעבודה עם תמונות ואלמנטים פיקסליים (מפת סיביות), היא מהווה כלי עוצמתי לאיור וצביעה ומחליפה את כן הציור, המכחולים, מברשות הצבע ומרית הצבעים. כמו כל תוכנות הדגל של אדובי, היא מתממשקת בקלות עם פלטפורמות אחרות הנפוצות בעולם העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית ותוצריה יכולים לשמש במגוון הכלים העומדים לרשות המאייר.

במסלול האיור והציור שלנו בפרוג – המכללה החרדית ללימודי מקצועות התקשורת החזותית, תלמדו את יסודות התוכנה ואת השימושים הרבים שלה. בין היתר, תלמדו כיצד להשתמש בלוח ובעט דיגיטליים על מנת לאייר, וכיצד “לצבוע” ציורים בצורה קלה ונוחה ולהעניק להם עומק ומימדים באמצעות כלי הצביעה והמברשות המובנות בתוכנה.

עוד תלמדו להכיר את הפורמטים השונים שמאפשרת התוכנה לייצא ואת יתרונותיהם וחסרונותיהם. התוכנה משמשת כלי חובה עבור מאיירים וציירים ויש לה משקל גדול במסגרת לימודי האיור והציור שלנו.

 

מרצי המסלול