ניוזלטר גליון 58

פרוג
03/01/2017
0 תגובות

גליון 58 מבית פרוג | יום ג’ | יב’ טבת תשע”ז | 10/01/2017

2016 סוף!

עוד שנה אזרחית מגיעה לסיומה וזה הזמן להביט אחורה ולראות מהם התכנים שהכי עניינו את גולשי פרוג וקוראי הפרוגלטר במהלך 2016. מוכנים? הנה האייטמים המובילים:

  1. חלומות על אנימציה

הכתבה שנתנה לכם הצצה לעולם הקסום של סרטי האנימציה המודרניים, עם קטעים מקוריים במיוחד מרחבי העולם, מבוצעים בצורה מדהימה ומעבירים בפשטות ובקלות גם נושאים מורכבים.

image002 image001 image003
  1. קריאייטיב עולמי

בטיחות בדרכים, טיסות ברחבי העולם, משלוחים וכמובן – אי אפשר בלי סקירה של כרטיסי ביקור מחוץ לקופסה. הכתבה הזו סיירה בעולם והביאה לכם המון השראה מקמפיינים מצליחים.

image005 image004 image006
  1. צובעים את החיים

מהכרזת הצבעים של האביב מחברת פנטון (הידעתם שצבע השנה של 2017 ממש, אבל ממש דומה לירוק של פרוג? ) ועד אימאג’ים מונפשים ותחרות צילום, בכתבה צבעונית במיוחד.

image009 image008 image007
  1. עיצוב בכף ידכם

כתבה שריכזה הרבה מידע על ההתאמה לעולם האינטרנט, אבל בעיקר סקרה מספר אפליקציות שמאפשרות לעצב במובייל. מאיורים בסיסיים ועד עריכת תמונה מתקדמת.

image010 image011 image012
  1. האמת? אנחנו חושבים שיש לכם טעם מצוין! הכתבה הזו ביקרה בכמה בלוגים ואתרים המתמחים בטיפוגרפיה ושאבה השראה לעיצוב פורץ דרך שמתחיל (ולפעמים גם נגמר) באותיות ובמילים. יצירת אמנות של ממש!משתגעים בטיפוגרפיה.

image013

ומה יעניין אתכם בשנה הבאה?

אנחנו מבטיחים להמשיך ולאסוף עבורכם את החומרים המעודכנים ביותר בכל תחומי היצירה, להביא לכם השראה מכל העולם ולהעשיר אתכם בידע מעניין ואיכותי. נשמח מאוד לשמוע על איזה תחומים הייתם רוצים לשמוע יותר. ספרו לנו בתגובות, במייל חוזר או בכל דרך אחרת!

החודש הראיון שלנו מרגש במיוחד, כי הוא נערך לרגל אחד הצעדים המשמעותיים ביותר שאירעו בפרוג בשנים האחרונות:

 בית פרוג מגיע גם לירושלים!

כן, חוויית הלימוד של הירושלמים (והבית שמשים, הביתרים, הטעלז-סטונים, הגבעת זאבים ועוד) הולכת להשתדרג משמעותית עם פתיחת השלוחה הירושלמית של מכללת בית פרוג, ברחוב שטראוס 3.

לכבוד ההתרחבות תפסנו לשיחה את חיים דיקמן, המייסד, המנהל הפדגוגי ועוד שלל תארים (נכונים וממש לא מוגזמים) שהיינו רוצים לכתוב אבל אנחנו עוצרים ב”מקצת שבחו”…

שלום רב חיים היקר!

שלום שלום! בוא תיכנס, ספר לי – מה היית רוצה להיות כשתהיה גדול? באיזה תחום נראה לך שהכי היית רוצה להתמחות? האם קומפוזיציה צילומית מרגשת אותך? באיזה צבעים היית בוחר לעצב חדר אירוח בדירה כפרית? האם לדעתך יש עוד לאן להתפתח בתחום חוויית המשתמש באתרים רספונסיביים? דבר אליי…

רגע, נראה לי שנפלה כאן טעות… אני לא באתי לראיון לקראת קבלה ללימודים בפרוג

אה, סליחה! מרוב ראיונות בימים האחרונים אני כבר בשוונג. הנה אני עובר לכיסא המרואיין J

קודם כל ברכות לרגל פתיחת השלוחה החדשה!

תודה תודה. העניין הזה באמת מרגש אותנו מאוד. אחרי שנים ארוכות של פעילות ומאות תלמידים ותלמידות מכל אזור ירושלים רבתי (כמו גם ממקומות רחוקים בהרבה, כמו צפת או הערבה), הסטנדרטים המקצועיים המעולים של פרוג מגיעים גם לירושלים עצמה.

אז מה בתוכנית? ממה יוכלו ליהנות הירושלמים קרוב לבית?

במילה אחת: מפרוג. בשני משפטים: תושבי העיר והאזור יקבלו כאן (או ליתר דיוק במבנה שכעת מתבצעות בו עבודות במרץ לקראת פתיחת הקורסים) את כל מה שאפשר לקבל בסניף האב: כל מסלולי הלימוד המקצועיים, ימי העיון ליוצרים ממגוון תחומים, סדנאות קצרות ועוד.

6b0cfb9c-a8f6-44aa-88a3-ec32ccea4699 18913a6b-c5ba-4d37-b6d2-dd208fbb05c9 15493268_740237656132524_2726462481007736404_o

וופלים ועוגיות כמו בסניף האב – גם יהיו?

יהיו בוודאי! זה הרי חלק מה-DNA של פרוג… ההבדל היחיד יהיה ככל הנראה מזג האוויר. אז במקום עוד דלי למטריות הכנו עוד מתלה לצעיפים J

תכל’ס, מתי זה קורה?

התשובה היא שזה כבר קורה! ההרשמה לכל המסלולים החלה כבר לפני מספר שבועות (וההתעניינות רבה מאוד, ב”ה), ימי הראיונות החלו מעט לאחר תחילת ההרשמה ועד עתה נערכו כבר מספר ימים מרוכזים, והקורסים עצמם יוצאים לדרך במהלך החודש הבא.

תן לנו טעימה קטנטנה מתכנים מקצועיים בניחוח ירושלמי…

בשמחה! עיצוב חללים בשילוב אבן ירושלמית; סיור צילום מול חומות העיר העתיקה בשקיעה; מרתון קריאייטיב סביב דמויות ומוסדות מוכרים; והרשימה עוד ארוכה.

מרגש! לסיכום, מתי נפתחים הסניפים בצפת ובערבה?

אנחנו עובדים על זה! למען האמת, לא מעט פעילות שלנו מאחורי הקלעים נעשית בערבה, מול הנופים המדבריים המשגעים… אבל זה כבר נושא לראיון אחר.

תודה רבה על זמנך! להתראות בחודש הבא בשטראוס 3!

אם אתם מירושלים או מהאזור, חיים והצוות ממתינים לכם וישמחו לענות על כל שאלה או לתאם עבורכם ראיון. כל הפרטים בטלפון 072-220-1433

unnamed-1

להתראות בחודש הבא!!!