ראיון ותנאי קבלה

האם אני מתאים ללימודים בפרוג?

לא כל אחד יכול

המטרה המרכזית שעומדת לנגד עינינו בפרוג, היא להבטיח שכל תלמיד שסיים ללמוד אצלנו, יוכל למצוא עבודה בתחום אותו למד. לכן, לצערנו, ולשמחתכם, לא נוכל לקבל כל אחד… לא כל אחד מתאים לעיסוק במקצועות התקשורת החזותית.

בהחלט ייתכן שאדם מתאים לעיצוב גרפי ואינו מתאים לצילום. ישנם אנשים שמתאימים לכתיבה יוצרת כמו כפפה ליד וישנם שמתאימים לתכנות אתרים כמו מכסה לסיר. לסיכומם של דברים, גם אם נרשמתם, הדבר אינו מבטיח שהתקבלתם.

על מנת להתקבל יש לעבור ראיון קצר ומבחן קבלה שמטרתם לתת לנו את הכלים להעריך את מידת התאמת הקורס המבוקש לתלמיד המתקבל. לכל קורס רף אחר ודרישות סף אחרות בהתאם לקביעתו המקצועית של מנהל הקורס.

כך למשל, לקורסים מסוימים נדרשת ידיעה בסיסית באנגלית ולאחרים הבנה מוקדמת באחד מתחומי העיצוב והתקשורת החזותית. בחלק מהקורסים לא ניתן ללמוד ללא גישה בסיסית למחשבים. באחרים, יש צורך בכושר ביטוי וכן הלאה.

אנחנו, בפרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, דורשים מעצמנו את הרף המקצועי הגבוה ביותר. הדבר בא לידי ביטוי בבחירת המרצים, באיכות הסגל, בעדכניות חומר הלימודים, בהשקעה בציוד וגם בהתאמתם של התלמידים למסלולי הלימוד במכללה.

הראיון ומבחן הקבלה נועדו לתת לנו את הסיכוי לעמוד במטרה העיקרית שהגדרנו לעצמנו – להקנות לתלמידים מקצוע של ממש לחיים. מקצוע ממנו יוכלו להתפרנס בכבוד. ככל שנמקסם את התאמתו של התלמיד למקצוע הנלמד, נגדיל את הסיכויים שעם סיומם יוכל התלמיד להשתלב בשוק העבודה. אין לנו עניין בלימודי העשרה גרידא, אלא בלימודים שמובילים לפרנסה.