כך תשווקו את עצמכם

איך עושים שיווק עצמי?

לא משנה אם אתם רוצים להיות שכירים או עצמאיים, בשני המקרים תידרשו “למכור את עצמכם”. כך תעשו זאת נכון. זכרו, כמו בכל דבר בחיים, גם כאן דרושה תוכנית ומשנה אסטרטגית סדורה. אל תצאו לדרך בטרם תשננו היטב את הכלים שבאמצעותם תוכלו לשווק את עצמכם.

יתרה מכך, הכינו לעצמכם תכנית שיווק לפי תפעלו. דהיינו, אל מי תפנו, כיצד תפנו ומה תציעו. כמו כל מוצר או שירות. יש מי שזקוק לכם ולמה שיש לכם להציע. אל תהיו עוד מישהו, היו אתם! כל אדם מיוחד בכישורים אותם קיבל מהקב”ה. כל אדם הוא מותג בפני עצמו. לפני הכל, בנו את המותג שהוא אתם.

רשימה: תתחילו בהכנת רשימה של הכישרונות והיכולות שלכם. כמובן שאם יש לכם ניסיון קודם, אל תשכחו לרשום זאת. כאשר אתם מכינים רשימה, שכנעו את עצמכם בראש ובראשונה לקנות את מה שיש בה. הצלחת השיווק תלויה ביכולתכם למכור את עצמכם לעצמכם…

רגע, לא סיימנו. עכשיו תוסיפו לרשימה גם את החולשות שלכם. את החסרונות. אותם כמובן אין בכוונתכם לשווק. אבל… כדאי מאוד שתדעו את האמת על עצמכם בטרם תלכו למכור את עצמכם.

עוד רשימה: ברשימה זו כתבו מי הם אלה שזקוקים לשירותים שלכם, למוצר שנקרא “אני”. כאן תציינו לעצמכם גם את השווי שלכם לעומת מי שזקוק לכם. תצטרכו לעשות חשבון נפש אמיתי ולהעריך את עצמכם על מעלותיכם וחסרונותיכם. ככל שתהיו יותר מדויקים, תוכלו לשווק את עצמכם ביתר קלות.

רשימה זו נועדה בעיקר כדי לחסוך לכם בזבוז זמן יקר. כי הרי כפי שאומרים מעבר לים: “זמן הוא כסף”. לא חבל על הזמן שלכם? אל תבזבזו אותו על אנשים (לקוחות ומעסיקים) שלא מתאימים למה שיש לכם למכור. בקיצור, אם אתם עשויים מקרח, אל תנסו למכור את עצמכם לאסקימואים.

הנה כמה כללים לשיווק עצמי נכון:

להט: הפגינו התלהבות אך אל תגזימו. דברו בלהט (זה משכנע) אבל לא בהגזמה. נניח שלמדתם צילום ואתם טובים בזה, נסו להעביר את החוויה למי שמולכם. החוויה היא אתם!

הדמיה: תמיד נסו לשים את עצמכם במקום הצד השני. חשבו כיצד אתם הייתם מגיבים לו מישהו היה עומד מולכם ומנסה לשווק את עצמו.

מודעות: היו מודעים לעצמכם. ואל תנסו להיות מישהו אחר. היו מי שאתם. מה שה’ נתן לכם הוא הטוב ביותר עבורכם.

כנות: אל תשקרו! בטח לא לעצמכם. היו כנים כלפי מה שיש לכם למכור. אל תנסו למכור את מה שאין לכם. העטיפה חשובה. אך המהות חשובה הרבה יותר. אנשים יודעים לזהות מה יש מעבר לעטיפה.

חיוך וכבוד: חייכו! חייכו והרבה. אין כמו חיוך כדי לפתוח לבבות. וכבוד! כבדו את מי שמולכם. דברו בשפה ראויה, בוודאי לא בשפת רחוב, אפילו לא בשפה בה אתם מדברים עם חברים

מיקוד: היו ממוקדים. הציגו את עצמכם תוך התמקדות במה שאתם רוצים למכור. התחביבים שלכם אינם מעניינים את הלקוח או את המעסיק. הכישורים שלכם – כן!

תועלת: הציגו לצד השני את התועלת שיפיק אם יבחר בכם. אל תתביישו לעשות זאת. אין בכך כל גאווה, אלא ניסיון אמיתי לעשות השתדלות על מנת להתפרנס.

ולפני שיצאתם לדרך, הנה שלושה משפטים שכדאי לכם לשנן לעצמכם:

“אף אחד לא יכול לשווק אותי יותר טוב מאשר אני את עצמי”.

“העבודה שלי לא יודעת לדבר על עצמה”.

“אני לא מתגאה. אני עושה השתדלות לפרנסה”.