כך מוצאים עבודה

איך מוצאים עבודה?

זהו. סיימתם את הלימודים בשעה טובה. עתה הגיע הזמן לעשות עם זה משהו. דהיינו, למצוא עבודה. אם לא בחרתם להיות עצמאיים, אתם בוודאי מחפשים מקום עבודה טוב ומתאים עבורכם. כך תעשו זאת נכון.

לפני הכל זכרו שעוד לפני שמצאתם עבודה, אתם כבר עובדים. קודם עבדתם בלימודים. כן, עשיתם עבודות, הרבה עבודות. היו לכם שעות “עבודה” מידי שבוע. ועתה אתם ממשיכים לעבוד. הפעם תעבדו במציאת עבודה. וכן, גם זו עבודה. תתפלאו, היא יכולה להיות מהנה.

אנשים עובדים לא מחכים שהעבודה תגיע אליהם. הם באים אליה. זה בדיוק מה שאתם צריכים לעשות. ליזום. לחפש עבודה באופן יזום. תתחילו במעגלים הקרובים אליכם. במשפחה, חברים ומכרים. אל תתביישו לשאול את כל מי שאתם מכירים אם יש לו עבודה עבורכם או אם הוא מעסיק שזקוק לכישורים ולידע שלכם.

זכרו. בדיוק כמו שהמעסיק מוכר משהו, גם לכם יש מה למכור. יש מי שמוכר שירותים ויש מי מוצרים. הצד השווה שבהם הוא ששניהם זקוקים לזמן על מנת לייצר את מה שהם מוכרים. אתם מעמידים למכירה, נכון לומר להשכרה, את השעות שלכם.

נוסף על המעגלים הקרובים, תוכלו לחפש עבודה בלוחות המודעות בעיתונים ובמרשתת. תתפלאו, אך שוק העבודה מאוד דינמי ומשרות נפתחות ונסגרות כל העת. אבל אל תסתפקו בקריאה פאסיבית של מודעות, צאו לחפש משרות פנויות.

רק להמחשה, נניח שלמדתם עיצוב גרפי, או עימוד ספרים, המקום הטבעי עבורכם יהיה סטודיו לעיצוב. אבל מה עם הוצאות ספרים, בתי דפוס, מוסדות חינוך וארגוני קירוב. את כל אלה תוכלו למצוא בקלות בספר הטלפונים הפיזי או הווירטואלי. התקשרו ושאלו אם דרושים להם ידיים עובדות.

ויש עוד דרך למצוא עבודה. היום ניתן למצוא לא מעט חברות השמה חרדיות שמהוות מסגרת משלימה למסגרות לימודי מקצוע לחרדים. אל תהססו לפנות אליהן. ככל שתפיצו יותר את קורות החיים שלכם, כך יגדלו סיכוייכם למצוא עבודה.

והכי חשוב – תנדנדו. כמובן, בגבול הטעם הטוב. אל תסתפקו בכך ששאלתם פעם אחת את החברים שלכם אם הם מכירים משרה פנויה עבורכם. עשו זאת שוב ושוב מידי פעם, עד שתמצאו עבודה בעזרת ה’.