כך בוחרים מקצוע

איך נדע איזה מקצוע ללמוד

השאלה שמטרידה רבים מקרב היוצאים לשוק העבודה, היא אחת השאלות החשובות ביותר שיש לתת עליהן את הדעת. זו אינה שאלה של מה בכך, שכן היא עשויה להשפיע על חייו של אדם ועל חיי משפחתו לאורך שנים רבות.

רבים שואלים את עצמם היכן קיים סיכוי גדול “לעשות הרבה כסף”. אך השאלה הזו כלל אינה נכונה. משום ש”עשיית כסף” אינה המטרה. המטרה היא להתפרנס בכבוד ולעשות זאת בהנאה. יש ששואלים את עצמם היכן קל למצוא עבודה. ובמילים אחרות, היכן יש ביקוש לידיים עובדות. אך גם שאלה זו אינה נכונה. ביקוש הוא דבר דינמי שמשתנה מעת לעת.

השאלה הנכונה למעשה היא השאלה במה אנו מוכשרים, מה אנו רוצים לעשות בחיים ומה יסב לנו סיפוק. נכון, זה נשמע אגואיסטי. אבל זו הדרך היחידה למצוא עבודה שבסופו של דבר תשרת את המטרה – פרנסה בכבוד.

כדי לא להיתקע לשנים רבות במקום עבודה לא מתאים. כדי לא לסבול בעבודה וכדי לשוב הביתה עם חיוך, חשוב מאוד להיות מרוצים מהעבודה שבחרנו. אדם בעל כישורים הומאניים שיבחר במקצוע ריאלי עלול להיות אדם אומלל.

אנשים הומאניים ויצירתיים יתקשו מאוד לעבוד בתור מנהלי חשבונות. לעומתם, אנשים ריאליים יתקשו מאוד לעסוק בעיצוב גרפי, צילום וכדו’. בחירת מקצוע חייבת לקחת בחשבון בראש ובראשונה את אופיו של האדם.

כמכללה שעיקר עיסוקה בתחום לימודי תקשורת חזותית, אנו נתקלים בתלמידים שהגיעו ממקצועות ריאליים רבים לאחר שגילו שהם אינם מתאימים להם. חלקם לאחר מספר שנים של סבל מיותר. לכן, אנו ממליצים לכל מי ששואל את עצמו איזה מקצוע כדאי ללמוד, שישאל את עצמו לפני הכל, מה הוא אוהב לעשות.

בסופו של יום, בחירת מקצוע היא אחת השאלות שעשויות להשפיע יותר מכל על איכות החיים של האדם ומשפחתו והיא חייבת לקבל תשומת לב ראויה.

אנו, בפרוג, מציעים מגוון גדול של קורסים בתחומי התקשורת החזותית, החל מלימודי איור וציור, לימודי עיצוב גרפי, עיצוב מוצר ועיצוב פנים, עובר ללימודי צילום, עריכה, אנימציה והדמייה וכלה בעיצוב אתרים, שיווק ופרסום, ואפילו מחזאות ותסריטאות.

זכרו. הקב”ה נתן לכל אחד כישורים ייחודיים עבורו. השתמשו בהם. הסיפוק שלכם ותחושת המיצוי העצמי, שווים הרבה יותר ממספרים בתלוש המשכורת. לכן, אל תחשבו בראש ובראשונה על השכר. במילא “אין אדם נוגע במה שמוכן לחברו אפילו כמלוא נימה”. ככל שתהיו יותר מרוצים ומאושרים, איכות החיים שלכם תהיה גבוהה יותר. ושיהיה לכם בהצלחה.