ייעוץ לימודים

מה זה יעוץ לימודים?

ייעוץ לימודים הוא הנדבך הראשון בדרך לרכישת מקצוע לחיים. הייעוץ ניתן לכל מי שמתעניין בלימודי תקשורת חזותית ומתלבט לגבי המסלול המתאים לו. הייעוץ יכול לסייע גם למי שרוצה לשנות מקצוע מסיבות כאלה ואחרות. הייעוץ וההכוונה הם חלק חשוב מהשירות שאנו מעניקים בפרוג.

התלבטות בבחירת מקצוע, אינה תופעה נדירה. להיפך, היא נחלתם של אנשים רבים בשוק העבודה בעולם המערבי ויש לכך סיבות רבות. להלן שתיים מהן: חוסר יכולת למצוא את המיקוד התעסוקתי. כלומר, מה אנחנו אוהבים ומסוגלים לעשות. חוסר יכולת לקבל החלטות והססנות שנובעים או מחוסר ידע וניסיון, או מביטחון עצמי נמוך.

אצלנו, במכללה ללימודי תקשורת חזותית, מעניקים את הייעוץ חינם והוא ניתן על ידי אנשי מקצוע שצברו ניסיון רב בתחום. בראש ובראשונה בוחנים היועצים את האדם שעומד מולם. את אישיותו, את תחומי ההתעניינות שלו ואת כישוריו בניסיון למצוא את נטיותיו התעסוקתיות.

בחירת מקצוע, בהיותה דבר בעל השלכות לטווח הארוך וביכולתה להשפיע על כל מהלך חייו של האדם (וגם של בני משפחתו), מחייבת אחריות רבה ומקסימום מידע אודות יכולותיו, כישוריו, אופיו ונטיות לבו.

המגוון הגדול והעשיר של הקורסים שעומדים לרשותכם אצלנו בפרוג, עלול לבלבל. לשם כך קיים ייעוץ הלימודים. מתחבטים בין לימודי עיצוב גרפי ללימודי עיצוב פנים? מתחבטים בין לימודי ציור ללימודי צילום? חושבים שיש לכם את הרצון ללמוד עיצוב אתרים? מכירים את וורדפרס, אך מסופקים אם אתם רוצים להיות בצד הטכני או היצירתי? בדיוק עבורכם אנו מעניקים את השירות הזה.

יועצי הלימודים שלנו מכירים את כל מסלולי הלימוד, בכל התחומים בתקשורת החזותית, והם יודעים להתאים עבור כל אחד את המקצוע בו יוכל להביא לידי ביטוי את כישוריו ויכולותיו. ובעיקר, בו יוכל להתפרנס בכבוד ומתוך סיפוק והנאה.

לעיתים מדובר בדקויות של ממש. יש מי שנמשך לתחום התלת-מימד והאנימציה, ויש מי שנמשך דווקא לתחום התכנות, או לתחום אפיון אתרים וחוויית משתמש. לכל אחד יש את קורס הלימוד המתאים עבורו. גם אתם מתעניינים בלימודי צילום, אך לא אוהבים לצלם אנשים, יועצי הלימודים יכולים להציג בפניכם עולם שלם של לימודי צילום כמו צילומי מוצר, צילומי נוף ועוד.

שוב, ייעוץ לימודים נועד לכוון אתכם אל המקצוע בו תעשו חיל ותתפרנסו מתוך תחושת מיצוי עצמי. יעוץ לימודים נולד כצורך של הדור האחרון לנוכח המגוון הגדול של תחומי הלימוד והקורסים והוא מסייע לאנשים לבחור את המקצוע הטוב ביותר עבורם.

היועצים עוזרים לפונים אליהם להתמקד בתחום הלימודים שמעניין אותם ומסייעים להם למצוא את הקורס הספציפי שהכי תואם את יכולתם להתפרנס בהתאם לאישיותם, סגנון עבודתם ותחומי התעניינותם. המטרה היא להעניק להם את היכולת לממש את הפוטנציאל הגלום בהם ולא לבזבז את זמנם בלימודים שאינם מתאימים עבורם.