ייעוץ ורישום

האם אני מתאים לתחום? 

לפני שתתחיל בלימודיך, עליך לבחון היטב את התחום בו בחרת ללמוד ולהתמקצע, האם אתה אכן מתאים לעיסוק בתחום זה? האם אתה סבור שהעיסוק בו יניב לך – מלבד פרנסה – גם הנאה וסיפוק?

לדוגמה, אם בחרת תחום הכרוך בישיבה ממושכת וארוכה במשך שעות מול מסך המחשב, האם אתה בנוי להתרכז כך? או שמא יקשה עליך לעסוק בעבודה כזו? ואם בחרת תחום הדורש יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה, האם תוכל לשמור על מקוריות גם ביום פחות מוצלח? אל תשכנע את עצמך ש’אחרי שיהיה לי מקצוע ביד הכול יהיה בסדר’, חשוב בכנות עם עצמך, והתייעץ גם עם סביבתך הקרובה – המכירה אותך היטב.

ניתן גם לפנות לגורמי ייעוץ מקצועיים הקיימים היום בשוק, אשר יערכו לך מבחני התאמה והכוונה, לפי יכולותיך, כישוריך והתחומים שאתה מחבב ואשר יגרמו לך סיפוק.

כמו”כ, במידה והנך מקבל מלגת לימודים ע”י קרן קמ”ח בודאי תעבור גם שם מבחן מקיף של חברת תי”ל.

גם במידה והחלטת להירשם, ב’פרוג’ יבחנו היטב האם אתה מתאים ושייך לתחום שבחרת. אל בהלה, עליך להבין, המטרה לשמה הוקמה ‘פרוג’ היא אחת ויחידה – לסייע למעוניין בכך  להשתלב בשוק העבודה, ב’פרוג’ מבינים כי מי שאינו ‘מחובר’ מספיק לתחום, והנושא עשוי להימאס בעיניו – לא יוכל לשרוד בשוק העבודה, ולפיכך ייגרם לו נזק בלבד.

בשל כך שלב ההרשמה ב’פרוג’ כולל גם סינון והתאמה, המתבצעים על ידי ראיון אישי ומבחן כניסה הבודק את גישתך לכל אחד מתחומי העיצוב והתקשורת החזותית. חשוב להוסיף כי בעקבות הסינון וההתאמה המוקפדת – הצלחנו להגיע לשיעור השמה נדיר במיוחד של יותר מ-90%!