דבר המנכ”ל

היה זה בשנת תשס”ז (2007), עת התגבשה לה קבוצת גרפיקאים דתיים וחרדיים להקמתו של אתר מקצועי עבור אנשי מקצוע מתחומי האמנות הדיגיטלית. חברי הקבוצה הקטנה לא העלו על דעתם שבתוך פחות משנה יעמוד מספר החברים על אלפים ורק יילך ויגדל משנה לשנה.

ימי הבראשית כללו אתר קטן אך מקצועי ומוקפד, בו יכלו אנשי מקצוע חרדים ודתיים, אמנים בתחומי התקשורת החזותית, למצוא את כל מה שהם צריכים ברשת הממוחשבת מבלי להגיע למקומות שליליים. הבסיס – מערכת פורומים מקצועית – מימש הלכה למעשה את דברי הנביא: “איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק”.

אותה מערכת פורומים המשרתת כיום אלפי משתמשים רשומים ועוד אלפי גולשים מזדמנים, הביאה לעולם שורה של ימי עיון שנתיים, אליהם הגיעו אלפי מבקרים על מנת ללמוד את מקצועות התקשורת החזותית מבלי להידרש לתערוכות וימי עיון שאינם מתאימים למי שמקפידים על הוראות ההלכה.

ציבור אנשי המקצוע הדתי בכלל והחרדי בפרט, הצביע ברגליים ומהר מאוד הביא להולדתו של מרכז הדרכה בשם פרוג שהפך מאוחר יותר למכללה חרדית ללימודי תקשורת חזותית הנמצאת כיום בשורה הראשונה של בתי הספר המקצועיים בארץ.

מטרתה של מכללת פרוג, היא, להכשיר מעצבים, אמנים ויוצרים, בעלי חשיבה מקורית ואופק רחב לצד מיומנויות טכניות תוך פיקוח והכרה של משרד התמ”ת וגופים אחרים במשק. כל זה נעשה באווירה המתאימה לחרדים ולדתיים מבלי להתפשר על איכות המורים והמרצים.

כמי שנושא בתואר מעצב גרפי, חשוב לי להדגיש, כי המכללה, כמו גם שאר הפעילויות של פרוג, מתמקדת אך ורק בתחומי התקשורת החזותית: גרפיקה, מולטימדיה, דיגיטל ומובייל. אנחנו מאמינים שמקצוע טוב לומדים מאנשי מקצוע, ומתוך היכרות ארוכה של שנים רבות בתחומי מקצוע אלה, אנו בוחרים עבור תלמידינו, את את המורים הטובים ביותר שיש בכל תחום. הניסיון הרב שצברנו, מאפשר לנו לבנות פעם אחר פעם את המסלולים המתאימים ביותר לקהל היעד של המכללה שהיא בית.

“בית פרוג”, כך רשמנו על דלת הכניסה למכללה. משום שאנו רואים במקום זה, בית וחממה לאנשי מקצוע ולא רק מרכז ההדרכה ומכללה מובילה בתחומי העיצוב והיצירה. מבלי שמץ של גוזמא, אנחנו יכולים להעיד כי כל בעל מקצוע מתחומי התקשורת החזותית, גם זו הדיגיטלית, מכיר את כתובת הבית הזה.

אם אתם עדיין לא מכירים, בואו, הדלת פתוחה… גם מי שלא מצא את עצמו במסלול לימודי מקצוע אצלנו, מוזמן תמיד להשתתף בימי העיון, ההרצאות וההשתלמויות שאנו מציעים. מה גם שהוא יכול להיכנס בכל עת לדיוני הפורומים התוססים של אנשי המקצוע. שם ניתן לקבל מידע רב, סיוע, ביקורת ואפילו ליצור שיתופי פעולה עסקיים.

כתבתי לעיל המכללה שהיא בית, ואני מתכוון לכך. אצלנו, כאשר מסלול הלימודים מסתיים, הקשר עם בית פרוג רק מתחיל. אנו בפרוג שומרים על קשר חם עם הבוגרים, ומשתדלים להמשיך את הגיבוש סביב המכנה המשותף, שנים רבות אחרי סיום הלימודים. אולי זו הסיבה לכך שמשנה לשנה עולה מספר הבוגרים ומשפחת פרוג מתרחבת וגדלה ברוך ה’.

 

חיים דיקמן – מנכ”ל פרוג