אודות בית פרוג

קצת עלינו

אז ככה. באנו לעולם בתחילת המחצית השנייה של העשור הקודם, כאשר זיהינו צורך הולך וגובר מהשטח בהכשרה מקצועית דתית/חרדית בתחומי העיסוק בתקשורת החזותית. על תשתית הפורומים של פרוג שהוקמו על ידי קבוצה קטנה של אנשי מקצוע דתיים וחרדים הקמנו מרכז הדרכה שנועד לאפשר גם למי שאינו רוצה לצאת מהקהילה, ללמוד את המקצועות המודרניים והיצירתיים ביותר באווירה צנועה ומתאימה מבלי לוותר כי הוא זה על המקצועיות.

היום, שנים רבות לאחר שהחזון קרם אור וכיתות, תוכלו למצוא בבית פרוג, המכללה החרדית המובילה למקצועות התקשורת החזותית, שורה ארוכה מאוד של קורסים בכל המקצועות הרלוונטיים, גם המתקדמים ביותר.

מה בתפריט?

בין היתר תוכלו למצוא אצלנו קורסים לאיור ורישום, לציור ממוחשב ודיגיטלי, לצילום סטילס, וידיאו ועריכה במגוון תוכנות מובילות ואפילו תסריטאות ומחזאות . עוד תוכלו למצוא במכללה לימודי עיצוב פנים, עיצוב גרפי, עיצוב מוצר, אדריכלות והדמיה גם בתלת מימד.

תוכניות הלימודים שלנו מתייחסות למצב השוק העדכני ומותאמות גם למקצועות המרשתת דוגמת איפיון אתרים, חוויית משתמש, תכנון ובניית אתרים תוך התאמה לעולם המובייל ההולך ותופס נתח גדול יותר בתעבורת המידע ובתקשורת החזותית.

יחד עם זאת, איננו נוטשים את מקצועות העבר ותוכלו ללמוד אצלנו הבאה לדפוס, עימוד ספרים, כולל בעיקר ספרי קודש הדורשים עימוד ייחודי. כחלק מהלימודים אותם אנו מציעים לאנשי מקצוע אל לכאלה שמתכוונים להתמחות בתקשורת החזותית, אנו מציעים גם לימודי כתיבה יוצרת ואפילו לימודי פרסום עבור מעצבים וגרפיקאים.

אווירה חרדית

למרות שבחרנו בלשון זכר בהתאם להוראת האקדמיה ללשון עברית, כל הקורסים שלנו מוצעים לנשים ולגברים. למותר לציין כי הקורסים נערכים בהפרדה מוחלטת בין גברים ונשים וכי תכני הלימודים מתאימים להשקפת עולמו של הציבור החרדי.

גם מיקומה של המכללה, בבני ברק, על ציר תנועה מרכזי, נובע מהרצון להעניק את ההכשרה המקצועית ביותר בתוך הקהילה, בתוך הבית. מאות הבוגרים שיצאו את שערי המכללה בשנים הקודמות, לא התנתקו מאיתנו. כולם חברים במשפחה הגדולה של בית פרוג – הבית של אמני התקשורת החזותית בציבור החרדי, המונה אלפי חברים רשומים!

למעשה, המכללה שהקמנו היא בית שמעבר לכל הקורסים וההכשרה המקצועית, מציע גם ימי עיון מקצועיים, השתלמויות וכנסים במטרה להשביח ולהעשיר את הידע של העוסקים במלאכת היצירה והאמנות שמאחורי התקשורת החזותית.

איך מגיעים?

קל מאוד להגיע אלינו ואנחנו שמחים לקראת כל חבר חדש בבית פרוג. אנחנו מחכים לכם במגדלי שקל בכניסה הצפונית לבני ברק, ברחוב ז’בוטינסקי 168 בנגישות מירבית לתחבורה ציבורית ופרטית ולצידן של כמה קומות חנייה בבניין.

מכביש 4 צפון, רדו במחלף גהה ופנו שמאלה לדרך ז’בוטינסקי, ברמזור השלישי פנו שמאלה לרחוב אהרונוביץ’ (השומר), ומיד ימינה לרחוב הירדן, שם תוכלו להיכנס לחניית הבניין. מדרך איילון, רדו ימינה במחלף ארלוזורוב לכיוון דרך מנחם בגין, המשיכו ישר בדרך ז’בוטינסקי ברמת גן ובני ברק עד לפנייה ימינה לרחוב אהרונוביץ’ ושוב ימינה כנ”ל. ברוכים הבאים.